Pädaste Manor | Pädaste Manor, a small luxury retreat & SPA Alexander -

Alexander

Restoran Alexander asub mõisa Härrastemaja keskseimal ja auväärseimal kohal. Elegantselt vaba restorani kaunis ruumijaotus ja kõrged laed avavad vaate päikeselisele talveaiale ning iidsetele puudele mõisapargis.

 

Aastal 2023 pälvis restoran Alexander maineka koha Michelin Guide 2023 nimekirjas.
2024, 2023, 2022 ja 2021. aastal on hoidnud restoran Alexander oma kohta La Liste maailma 1000 parima restorani hulgas ning 2023. aastal tunnustad Falstaff restorani Alexander kolme kahvliga asetades restorani mainekale kolmandale kohale ning väljaspool Tallinnat esimesele kohale.

 

 

Chef de Cuisine Achim Braitsch oma meeskonnaga pakub uhkusega Põhjala saarte köögi maitsvaid roogasid, mis inspireerituna Muhu ning ümberkaudsete Põhjala saarte köögi tavadest, väärtustab kohalikke traditsioone ja erinevate aastaaegade mitmekülgseid maitseid. Meie peakokk kasutab igapäevaselt palju kohalike talunike toodangut ja Pädaste enda ürdiaia maitsetaimi ning värskeid köögiviljasid. Pädaste köögis on kütkestavalt ühendatud looduslähedased maitsed ja suurlinna parimad võimalused.

 

 

9-käiguline Saarte Degustatsioon – 176 € Saarte Degustatsioonimenüü

9-käiguline taimetoitlaste Saarte Degustatsioon – 176 € taimetoitlaste Saarte Degustatsioonimenüü

4-käiguline igapäevaselt muutuv Table d’Hôte menüü – 141 €

2-käiguline õhtusöögimenüü lastele – 59 
(2-käigulist menüüd serveeritakse restoranis Alexander 6-12 aastastele lastele)

Kaheksa sobitatud veini – 142 

Kaheksa spetsiaalselt valmistatud alkoholivaba jooki – 110

Neli sobitatud veini – 76

 

Broneeri laud restoranis Alexander

 

 

 

Peakoka ühislaud restoranis Alexander

Pädaste Mõis tutvustab peakokalauda – see on elamus toidunautlejaile, kes on pidevalt uute kogemuste otsinguil. Peakokalaud on ühislaud kuni 14 külalisele, kus serveeritakse Saarte Degustatsioonimenüü. Peakokalaud asub restoran Alexander lühtrisaalis ning ootab külalisi igal õhtul peale esmaspäeva ja teisipäeva.

 

“Possibly one of the best dining experiences my partner and I have ever had. It exceeded beyond our expectations – from the delicious food, fantastic wine pairing, the beautiful ambience and the exceptional service.”

Tagasiside külaliselt Jacynth Bassett

 

Restoran Alexandri peakokalaud kutsub teid erilisele õhtusöögikogemusele, mida võõrustab Chef de Cuisine Achim Braitsch. Peakokk oma meeskonnaga viib teid kulinaarsele teekonnale. See on koht, kus kohtuda teiste külastajatega, lõbusalt aega veeta ning kohtuda sarnaste huvidega inimestega, kes hindavad head toitu, veini ning meeldivat vestlust. Lubame teile suurepärast ajaviidet.

 

Õhtusöök peakoka ühislauas algab kell 19.00 ning orienteeruvaks lõpuajaks on 23.00. Vajalik on eelnev broneering.

 

 

Teie privaatne õhtusöögilaud restoranisaalis

Chef de Cuisine Achim Braitsch kööki saate nautida ka restorani Alexander privaatsetes õhtusöögilaudades. Siin saate teha valiku igapäevaselt muutuva neljakäigulise Table d’Hôte menüü ning Saarte Degustatsioonimenüü vahel.

 

Soovides neljakäigulist Table d’Hôte menüüd võtame broneeringuid vahemikus 19.00 – 21.30; Saarte Degustatsioonimenüü puhul 19.00 – 19.30.

 

Ühinege meiega Põhjala saarte otsinguil. Soovitame teile Saarte Degustatsioonimenüüd, millest saab kindlasti teie siinviibimise kõrghetk. Eriti kui nautida peakoka ühislauas.

 

 

 

Lõunasöök
Lõunasööki serveeritakse suvekuudel Pädaste Jahtklubis või kevadel ning sügisel restorani Alexander talveaias.

 

Lõunasöögiks pakume restoranis Alexander valikut kahe- või kolmekäigulise Table d’Hote menüü vahel. Menüü on peakoka päevavalik ning muutub vastavalt hooajale, kasutades maksimaalselt ära värsket kohalikku toorainet. Menüüde hinnad on vastavalt 59 EUR ja 67 EUR külalise kohta.
Lõunasöögi kõrvale soovitame sobitatud veinivalikut, mille on asjatundlikult kokku pannud meie restorani juhataja, täiustamaks peakoka menüüd. Teise võimalusena võite teha valiku meie veinikaardist.

 

Pädaste Jahtklubis serveeritakse lõunasöögiks lihtsamat ja mõnevõrra kergemas võtmes kööki, pakkudes mõnusat kontrasti elegantse Põhjala saarte köögiga, mida õhtusöögi ajal nauditakse restoranis Alexander. Pretensioonitu ja lihtsuse üle uhke Pädaste Jahtklubi pakub rahulikku lõunaelamust harmoonilises õhkkonnas, mida täiendavad hingematvad vaated mõisale ja merele, mis tekitavad Lõuna-Euroopa hõngu.
Toitude ja jookide valiku saate teha kohapeal.

 

 

Restoran Alexander broneeringud

Koha peakokalauas palume broneerida hiljemalt 24 tundi ette ning broneeringu kinnitamiseks on vajalik krediitkaardi garantii. Kinnitatud broneeringud on lõplikud ning annulleerimise korral rakendub tühistamistasu 100% broneeringu maksumusest.
Peakokalaua broneeringuteks võtke palun ühendust emailil info@padaste.ee.

 

Individuaalse õhtusöögilaua saab broneerida igal ajal meie kodulehel või emailil info@padaste.ee. Soovitame laua aegsasti broneerida. Broneeringu kinnitamiseks on vajalik krediitkaardi garantii. Kinnitatud broneeringud on lõplikud ning annulleerimise korral rakendub tühistamistasu 100% broneeringu maksumusest.

 

 

 

Saarte Degustatsioonimenüü

Restoran Alexander degustatsioonimenüü on meie esindusmenüü ehk nagu itaallased seda väga tabavalt nimetavad – “cucina d’autore”. Saarte degustatsioonimenüü on meie köögi au ja uhkus! Täispikka degustatsioonimenüüd pakume peakoka ühislauas kui ka individuaalsetes laudades.

 

Degustatsioonimenüü road vahetuvad pikema aja jooksul vastavalt hooajale ning tooraine saadavusele. Lisaks Saarte Degustatsioonimenüüle pakub Alexander ka neljakäigulist Table d’Hôte menüüd. Ka see menüü põhineb Põhjala saarte köögi maitsetel ning pakub igapäevases muutumises roogade valikut.Toidutalumatus või erimenüü vajadus

Pädaste köögi meeskond valmistab igapäevaselt värskeimast toorainest päeva parimad valikud. Kui teil esineb talumatust mõne toiduaine osas, palun teavitage meid sellest hiljemalt 24 tundi enne saabumist, siis saame valmistada just teile sobiva menüü.

 

 

Avamisajad

Restoran Alexander on avatud lõunasöögiks vahemikus 13.00 – 15.00, viimased tellimused võtame kell 14.30.

Individuaallaudu saab õhtusöögiks broneerida vahemikus 19.00 – 21.30, köök võtab viimase tellimuse kell 21:30; Saarte Degustatsioonimenüü puhul 19.00 – 19.30. 

Õhtusöök peakoka ühislauas algab kell 19.00.

Palume eelnevalt laua reserveerida.

 

 

Riietumise stiil – smart casual

Tagamaks kõikide külaliste rahulolu, oleme restoranis õhtusöögi ajaks kehtestanud lastele teatud piirangud; palun tutvuge imikute ja laste eeskirjaga lähemalt.