Pädaste Manor | Pädaste Manor, a small luxury retreat & SPA Saaremaa ooperipäevad -

Saaremaa ooperipäevad

Teisipäev, 23. juuli – pühapäev, 28. juuli 2024

 

Saaremaa ooperipäevad toimuvad Kuressaare lossihoovis 23.–28. juulini ning sel korral saab tutvuda Kataloonia Ooperi loominguga.

 

Armastatud Saaremaa ooperipäevade külalisteatrite valikul on kõrge kunstilise kvaliteedi kõrval alati olnud eesmärk esitleda ooperisõpradele uusi rahvuskultuure ja teatreid, keda siin nähtud pole.

 

Kataloonia Ooper on neljakümne tegevusaasta jooksul rõõmustanud publikut enam kui tuhande etendusega. Teatri repertuaaris on olnud üle 75 lavateose ning esinetud on enam kui 350 000 pealtvaatajale nii Kataloonias kui ka mujal Hispaanias, samuti Andorras ja Uruguais. Kataloonia Ooperi eesmärk on olla oma piirkonna keskne ooperikunsti edendav institutsioon.

 

Kataloonia Ooper toob 2024. aasta Saaremaa ooperipäevadele Puccini „Tosca“ ja „Manon Lescaut’“ ning Verdi „Trubaduuri“ – viimased kaks ooperit on Saaremaal esimest korda –, katalaanidele omase kirgliku flamenkoballeti Bizet’ „Carmeni“ muusikale ning piduliku ooperigala.

 

Festivali keskseks toimumispaigaks on saanud Lääne-Eesti tuntud vaatamisväärsus, keskaegne Kuressaare loss, mille õuele ehitatakse 2000 vaatajat mahutav ooperimaja.
Saaremaa pealinn Kuressaare ärkab sel ajal eriliselt ellu: tänavakohvikute terrassid on hilisõhtuni avatud ning rahvas on peomeeleolus.

 

Saaremaa ooperipäevade pileteid saab osta ooperipäevade kodulehelt www.saaremaaopera.com

 

Juhul kui soovite Saaremaa Ooperipäevade ajal ööbida Pädaste Mõisas, õhtustada restoranis Alexander või nautida imelist lõunasööki Pädaste Jahtklubis, soovitame broneeringud teha aegsasti.

 

Broneerimiseks võtke meiega ühendust e-mailil info@padaste.ee või helistage +372 45 48 800.